Мертель шамотний - готова вогнетривка суміш для кладки вогнетривкої цегли.Мертель (марка МШ-28, 36) - готова вогнетривка суміш шамоту (70%) та вогнетривкої глини (30%). Мертель являє собою порошок сірого кольору. Перевага мертелю в порівнянні з іншими сполучними матеріалами - витримує високі температури - до 1700 ° C. Зберігає свої функції після випалу, утворює так званий температурний «кокон» навколо шамотної цеглини..Область застосування Застосовується для зв'язування алюмосилікатних виробів у вогнетривкій кладці теплових агрегатів, при виробництві шамотних виробів Розглянемо , що являють собою основні складові мертелю: глина вогнетривка і мелений вогнетривкий шамотний порошок(мертель). 

Глина вогнетривка

 Глина вогнетривка - одна з основних складових вогнетривкого розчину.Може використовуватися самостійно для кладки печі. Розрізняють два види вогнетривкої глини : комову і мелену.Глина вогнетривка ПЛГ-1 - комова глина. Використовується у виробництві кераміки, паперу, картону, вогнетривких виробів, гумотехнічних та пластмасових виробів, штучних шкір, портландцементного клінкеру. Глина вогнетривка ПГОСА - мелена глина. Застосовується для виготовлення мертелей, вогнетривких мас, обмазок, формувальних сумішей і набивних мас.

Шамот 

Мелений вогнетривкий шамотний порошок – шамот.Шамотний порошок - складова вогнетривкого розчину. Застосовується для зв'язування вогнетривких цеглин при кладці та ремонті печей. Після подрібнення шамот застосовують для зменшення пластичності і усадки при сушці і випалюванні компоненту шамотних мас при формуванні виробів -вогнетривів, виготовленні мертелей, торкрет-мас, як заповнювач вогнетривких бетонів і т.д.

Image alt